Chudnutie a mlieko

Pri chudnutí si musíme odoprieť množstvo chutných ale za to kalorických jedál. Myslíte si však, že všetky naoko zdravé veci sú pre nás pri chudnutí prospešné? Na internete nájdete množstvo článkov a diskusií o tom, že je mlieko prospešne ale aj o tom, že nie je. Kde je teda pravda? Ako súvisí konzumácia mlieka s chudnutím? Je prospešné, alebo naopak škodlivé?

Mlieko je vhodným zdrojom bielkovín, sacharidov, vody, vápnika a vitamínov skupiny B. Platí to u detí, ale aj u dospelých.

 

Spomaľuje mlieko proces chudnutia?

V prípade, že chudnete by ste si mali dať pozor na pár vecí. Ak vám konzumácia mlieka spôsobuje zahlieňovanie, počas chudnutia by ste ho určite piť nemali.
Ak to tak však nie je, určite pitím mlieka nič nepokazíte. Tuk obsiahnutý v mlieku nám pomáha vstrebať vitamíny, bielkoviny zase pomáhajú pri spaľovaní tukov a tým sa proces chudnutia zlepšuje.

 

Fakty, ktoré by ste mali vedieť

-keďže konzumácia mlieka stimuluje vyplavovanie väčšieho množstva inzulín, ľudia s cukrovkou by sa mali tejto potravine vyhýbať. Mlieko v tomto prípade spomaľuje metabolizmus, čo pre vás nie je prospešné.

-plnotučné mliečne výrobky sú rozhodne zdravšie, než nízkotučné. Nízkotučné obsahujú menej vitamínov a zvyšujú hladinu triglyceridov, čo spôsobuje srdcové ochorenia

-štúdia ukázali, že množstvo vápnika prijatého z mliečnych výrobkov je bez

Proces je jednoduchý. Ak telu dáme všetko, čo potrebuje, odozvou bude správne fungujúci organizmus a chudnutie pôjde ľahko.

Ak teda chcete konzumovať mlieko a mliečne výrobky, určite by ste mali investovať do zdravších organických výrobkov a tak predídete prípadným ochoreniam. Chudnutie a mlieko teda idú dokopy vtedy, ak zvolíte zdravšiu verziu týchto potravín

Veríme, že vám tento článok pomohol a prostredníctvom neho sme vám objasnili tému chudnutie a mlieko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *